Wycieczka do Muzeum Farmacji

Na XV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi każdy znajdzie coś dla siebie. Klasa I a wraz z wychowawcą wybrała się 23 kwietnia 2015 r. do Muzeum Farmacji. Podczas zwiedzania muzeum dzieci wykonywały wiele ciekawych zadań

Na warsztatach „Odważ i sprzedaj” dokonywały ważenia ziół i rozpoznawały ich zapachy. Później zachwycone były możliwością zrobienia własnego marcepana, niegdyś produktu wytwarzanego właśnie przez aptekarzy. Na zakończenie, podczas warsztatów „Kwasowe czy zasadowe produkty żywnościowe„, dzieci dowiedziały się jak można oznaczać pH w roztworze wodnym oraz jaki wpływ mają produkty kwasowe i zasadowe w naszej diecie.

Dzięki takim zajęciom uczniowie na pewno pobudzili swoją naukową ciekawość i pogłębili wiedzę.