Wernisaż fotografii – „Łódź w obiektywie 2015”

W roku szkolnym 2014/1015 odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Łódź w obiektywie” organizowanego przez naszą szkołę. Tegoroczny temat to „Łódź – miasto czterech kultur”. Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z 6 bałuckich szkół. Dzieci w bardzo ciekawy, różnorodny i czasami zaskakujący sposób przedstawiły na fotografii czterokulturowość naszego miasta. Komisja konkursowa miała trudny wybór.

Wernisaż fotografii, podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursu, odbył się 9 czerwca 2015 r. Cenne nagrody ufundowała Radę Osiedla Bałuty.

Zwycięzcami konkursu zostali:

• kategoria klas I – III:
    • Paweł Pinek kl. III c (SP 55) – I miejsce (smartwatch i monopod selfie),
    • Natalia Chojnacka kl. III a (SP 101) – II miejsce (bezprzewodowy głośnik),
    • Stanisław Marcinkiewicz kl. III b (SP 182) – III miejsce (powerbank),
    • Oliwia Cieślik kl. III a (SP 101) – wyróżnienie (słuchawki),
    • Wiktoria Drzewiecka kl. II c (SP 166) – wyróżnienie (słuchawki);
  • kategoria klas IV – VI:
    • Adrian Chojnacki kl. V a (SP 101) – I miejsce (smartwatch i monopod selfie),
    • Hanna Rylik kl. V b (SP 101) – II miejsce (bezprzewodowy głośnik),
    • Mateusz Piłatowski kl. IV c (SP 101) – III miejsce (powerbank),
    • Maciej Diug kl. IV b (SP 55) – wyróżnienie (słuchawki),
    • Kacper Grabowski kl. VI b (SP 55) – wyróżnienie (słuchawki).

W ramach dodatkowej nagrody za udział w II edycji Konkursu Fotograficznego „Łódź w obiektywie”, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na warsztaty fotograficzne, które odbyły się w dniu 17 czerwca 2015 r. Warsztaty poprowadziła p. Izabela Domiza – profesjonalny fotograf.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w III edycji konkursu!