Szlakiem łódzkich murali

Dnia 12 października uczniowie z klasy V B wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę szlakiem łódzkich murali. Dowiedzieliśmy się, co to są murale (hiszp. mural – ścienny) – nazwa pochodzenia hiszpańskiego, oznaczająca w skrócie dekoracyjne malarstwo ścienne. Rozpowszechniła się w Europie od czasu, gdy zyskały sławę monumentalne prace powstałe w Meksyku i innych krajach Ameryki Łacińskiej w latach 20. i 30. XX w. Wiele z nich zrealizowano na ścianach zewnętrznych, wykorzystując nowo wynalezione lakiery z żywic syntetycznych.