Polacy nie gęsi…, czyli Tydzień Języka Ojczystego

W dniach 20-24 lutego 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego. W ten sposób włączyliśmy się w światowy projekt mający na celu ochronę i promowanie wartości języków narodowych.

Nauczyciele j. polskiego zaprosili wszystkich uczniów do sprawdzenia swych umiejętności językowych w kilku dziedzinach. Spotkało się to z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno młodszych, jak i starszych dzieci, które licznie zgłaszały się do zaproponowanych konkursów polonistycznych. W sumie we wszystkich konkursach wzięło udział 110 uczniów! A najwięcej osób próbowało swych sił w… Wielkim Dyktandzie (aż 40 osób).

Oto nasi zwycięzcy:

• I Szkolny Konkurs Literacko – Plastyczny dla kl. I-III „W świecie bohaterów wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy”: I miejsce: Klaudia Grabarczyk – kl. IIb
  • III Szkolny Konkurs Ortograficzny „Wielkie Dyktando” o tytuł Mistrza ortografii dla kl. IV- VI:
    miejsce i tytul Mistrza ortografii: Jakub Ejtaszewski – kl. VIb i Natalia Chojnacka – kl. Va
  • II Szkolny Konkurs Recytatorski dla kl. IV-VI:
    I miejsce: Julia Kaśnicka – kl. VIa
  • II Szkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim o tytuł Mistrza poprawnej polszczyzny dla kl. IV- VI:
    I miejsce i tytuł Mistrza poprawnej polszczyzny: Hanna Kozłowska – kl. VIa
  • I Szkolny Konkurs Poezji Miłosnej dla kl. IV- VI:
    I miejsce: Julia Kaśnicka – kl. VIa

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom! Cieszymy się, że tak wielu uczniów spróbowało swych sił w konkursach polonistycznych. Do zobaczenia za rok 😀