Warsztaty „Papierowe dzieła sztuki”

25 kwietnia w ramach XVII Festiwalu Sztuki Małego Dziecka klasa III a z p. I. Janeczko gościła w SP 36 przy ul. Więckowskiego, gdzie dzieci brały udział w warsztatach pt. „Papierowe dzieła sztuki”.

Podczas tegorocznej edycji FSMD noszącej nazwę SZtUKA uczniowie mieli za zadanie utkać swoje dzieła, a dokładniej przedstawić drzewa wiosenne wykorzystując różne techniki plastyczne i techniczne. Tworzyli więc liście i kwiaty przeplatając paski papieru, kolorową włóczkę czy wykonując je z karbowanej bibuły. Dzieci wykazały się kreatywnością i na drzewach pojawiły się gniazdka, ptaszki i motylki, a pod drzewami jeże.

Zajęcia bardzo się podobały, a praca w grupach przebiegała zgodnie, co przyniosło wspaniałe efekty.