Konkurs „Matematyka na co dzień”

W piątek, 23 czerwca, o godzinie 17:00 odbyło się oficjalne wręczenie nagród w konkursie „Matematyka na co dzień”. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów został przygotowany przez Galerię Łódzką w ramach interaktywnej wystawy „Świat Liczb”. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy wykonanej dowolną techniką plastyczno-techniczną, bądź multimedialną przedstawiającej, w jaki sposób matematyka jest obecna w codziennym życiu.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy z naszej szkoły (trzy uczennice z klas V-VI) zdobyli wspaniałe nagrody:

• laureatem konkursu została Natalia Grzewińska (klasa V b), która własnoręcznie przygotowała grę matematyczną – otrzymała główną nagrodę w konkursie – tablet multimedialny,
  • praca Liliany Andrzejczak (klasa VI c), plakat o wszechobecnej matematyce, zajęła miejsce czwarte – nagroda to gra Monopoly Empire,
  • Patrycja Kuśmierek (klasa V b) – również gra matematyczna, uplasowała się na szóstym miejscu – wygrała grę Jungle Speed.

Oprócz tego nasza szkoła otrzymała bon na zakup sprzętu elektronicznego o wartości 500 zł. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!