Zajęcia w Lesie Łagiewnickim

26 października 2017 r. uczniowie z klasy I pod opieką pań: Iwony Janeczko i Moniki Kosiady-Król uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na terenie Lasu Łagiewnickiego. Dzieci otrzymały karty pracy i pod czujnym okiem pana leśniczego podążały szlakiem w poszukiwaniu zwierząt zamieszkujących Las Łagiewnicki.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały i przyglądały się gatunkom zwierząt, miejscom ich przebywania, zamieszkiwania i dowiedziały się jaką rolę pełnią w lesie. Poznaliśmy nowe miejsca. Teraz wiemy co to jest, np. „babrzysko i kuźnia”. Pogoda nam sprzyjała, a dzień upłynął szybko i przyjemnie. W nagrodę otrzymaliśmy znaczki przyjaciela przyrody.

Na pewno będziemy jeszcze odwiedzać Las Łagiewnicki i uczyć się o świecie przyrody właśnie w ten sposób.