Sprawy dla reporterów

29 października odbyły się pierwsze zajęcia w tej edycji #SuperKoderów. Pomimo wczesnej pory (zaczęliśmy już o 7:15), wszyscy stawili się w komplecie. Tematem zajęć był reportaż jako gatunek literacki.

Rozpoczęliśmy od analizy kilku przykładowych reportaży – z prasy, radia i telewizji. Uczniowie próbowali je porównać, a przede wszystkim wskazać ich cechy wspólne. Po zakończeniu burzliwej dyskusji, dzieci wykorzystały oprogramowanie zainstalowane na tabletach do rozszyfrowania kodów QR. Dzięki temu dowiedziały się, że reportaże ze względu na ich formę można podzielić na: telewizyjne, radiowe i prasowe.

Na zakończenie, każdy przedstawił swój pomysł na ciekawy reportaż i zaproponował sposób w jaki zebrałby potrzebne do niego materiały.