Projekt Klimatyczna Klasa

Klasa I a przez cały rok szkolny brała udział w projekcie Klimatyczna Klasa. W ramach 6 lekcji uczniowie dowiedzieli się jak drzewa oczyszczają powietrze, jak powstają orkany, dlaczego samochody ogrzewają miasta, w jaki sposób obserwując porosty rozpoznać czystość powietrza oraz co można zrobić z butelek plastikowych.

Na koniec projektu dzieci wykonały przepiękne prace z materiałów recyklingowych. Klasa zaprosiła na wystawę panią wicedyrektor i podarowała  zrobiony z korków kwiatek.

Ponadto zrobiliśmy konkurs klasowy na najciekawszą pracę. W głosowaniu dzieci wybrały pracę Kacpra Rozmaryna, który zrobił duży samochód z kartonów z rejestracją SP 101. Wszyscy uczniowie mogli wspólnie ozdobić, mając przy tym dużą frajdę.