Wycieczka do Muzeum Historii Miasta Łodzi

Dnia 6 października uczniowie klas V a, VI a i VI b, pod opieką p. Beaty Pabisiak i p. Edyty Matyjaszek, w ramach II edycji projektu „Odkrywcy Łodzi” uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Historii Miasta Łodzi.

Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od poznania historii rodziny Poznańskich i ich „bawełnianego królestwa”. Spacer pomiędzy zrewitalizowanymi budynkami pofabrycznymi pozwolił nam odkryć ich dawne funkcje. Zobaczyliśmy m.in. dawny bielnik, elektrownię, straż ogniową, warsztaty, tkalnię oraz majestatyczną przędzalnię,w której znajduje się obecnie hotel Andel’s.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Rynku, Górkach Plebańskich, Parku Staromiejskim i Placu Wolności. Naszą wycieczkę zakończyliśmy w Łódzkim Schronisku Młodzieżowym, gdzie odbyły się warsztaty poświęcone architekturze Łodzi. Dzieci przy słodkim poczęstunku wykonywały prace plastyczne odnoszące się do miejsc, które zobaczyły. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących ciekawostek o historii naszego miasta oraz odwiedziły miejsca, których nie znały.