Drugi etap konkursu „Zabawka edukacyjna”

zabawka_edukacyjna_logoW dniu 18 lutego 2015 r. drużyna uczniów z klasy VI b: Ania i Kasia Jurkowskie oraz Agata Cygan, pod opieką nauczyciela przyrody Magdaleny Stopczyńskiej, wzięły udział w drugim etapie konkursu „Zabawka edukacyjna„. Konkurs ten odbył się w Planetarium w Łodzi i polegał na zaprezentowaniu praw z przyrody, fizyki czy chemii użytych do wykonania zabawki edukacyjnej, przygotowanej wcześniej przez uczniów.

Nasza zabawka nosi wesoły tytuł „Zdzisiek spadochroniarz” i składa się z wyrzutni oraz spadochroniarza, którego wystrzela się w górę. Uczennice zaprezentowały tez prezentację multimedialną dotyczącą tego tematu. Następnie wszyscy w oczekiwaniu na wyniki wzięli udział w ciekawej lekcji w Planetarium dotyczącej doświadczeń z fizyki.

Z pięciu startujących drużyn po drugim etapie zajmujemy pierwsze miejsce. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć oraz poznania szczegółów tego konkursu na stronie internetowej www.zabawkaedukacyjna.strefa.pl.