Dzień Otwarty w 101-ce dla nowych uczniów kl. I

Dzień Otwarty w 101-ce dla nowych uczniów kl. I Posłuchaj tego wpisu

Dnia 24 lutego 2015 r. cała szkoła pracowała na pełnych obrotach, gdyż wieczorem mieliśmy gościć przyszłych uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców. Spotkanie zaczęło się od występu szkolnego kabaretu „Na jednej nodze” oraz koncertu zespołu flażoletowego, które wprawiły wszystkich w bardzo dobry nastrój. Nasi mali goście otrzymali kolorowe kotyliony w trzech różnych kształtach i w ten sposób zostali zaproszeni do zwiedzenia szkoły trzema różnymi drogami.

Edukacyjną wędrówkę po 101-ce urozmaicali nauczyciele, którzy zapraszali do postoju w różnych pracowniach, gdzie dzieci mogły miło spędzić czas na zabawach taneczno-muzycznych oraz przy komputerowych łamigłówkach. Nauczyciel j. angielskiego odkrywał przed maluszkami tajniki języków obcych, a pani od przyrody zaprosiła w świat bardzo ciekawych doświadczeń i eksperymentów.

Rodzice spotkali się z panią dyrektor S. Wolską i jej zastępcą – p. A. Pietrzko, aby zapoznać się z procedurami naboru do klas pierwszych i zasadami funkcjonowania szkoły. Niezwykle miłą niespodzianką były serdeczne spotkania z absolwentami naszej szkoły, którzy po wielu latach właśnie do nas przyprowadzili swoje małe pociechy. Wspomnieniom przy starych szkolnych kronikach nie było końca… Ach, jak te dzieci rosną…