Mistrz Kibicowania

W dniu 19 kwietnia 2015 r. nasza szkoła po raz czwarty wzięła udział w konkursie „Mistrz Kibicowania” podczas Łódzkiego Maratonu „Dbam o Zdrowie„. Konkurs propaguje wśród dzieci i młodzieży zdrowy i aktywny styl życia, postawy prozdrowotne, udział w imprezach sportowych oraz naukę kulturalnego kibicowania sportowcom.

Zadaniem szkoły było stworzenie punktu kibicowania i doping uczestników maratonu. Punkt obsługiwany przez naszą szkołę znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Maratońskiej i Retkińskiej. O godzinie 8:00 w wyznaczonym miejscu stawiło się 55 uczniów, 5 nauczycieli i wielu rodziców. Przygotowaliśmy wspaniałe przebrania oraz różne dekoracje. Wspólnie skandowaliśmy hasła dopingujące maratończyków, śpiewaliśmy piosenkę, prezentowaliśmy układy taneczne z pomponami oraz podawaliśmy uczestnikom biegu wodę i napoje regeneracyjne. Wszyscy mimo chłodnego dnia bawili się wyśmienicie. Dodatkowego zapału dodawał nam fakt, że wśród maratończyków byli również rodzice naszych dzieci.

W konkursie zdobyliśmy II miejsce na dwadzieścia dwie startujące szkoły i otrzymaliśmy puchar oraz bony na zakup sprzętu sportowego dla szkoły o wartości 2400 złotych. Cieszy nas wygrana, a przede wszystkim tak liczny udział uczniów z naszej szkoły i coraz większe zaangażowanie rodziców w kibicowaniu maratończykom!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszego punktu kibicowania.