Wycieczka do Budapesztu

W dniach 25-28.05.2015 r. uczniowie  klas V i VI wraz z opiekunami p. Beatą Pabisiak, p. Magdaleną Stopczyńską i p. Witoldem Wojtysiakiem wzięli udział w wycieczce szkolnej do Budapesztu. Miasto położone jest na brzegach rzeki Dunaj. Dwie części miasta połączone są pięknymi zabytkowymi mostami. Uczniowie zobaczyli m.in. Basztę Rybacką, Kościół Macieja, Wzgórze Zamkowe, Bramę Wiedeńską, Zamek Królewski, Park Vorasliget, Plac Bohaterów, Cytadelę na Wzgórzu Gelerta, Bazylikę św. Stefana, Pałac Prezydencki wraz ze zmianą warty, budynek parlamentu oraz Stare Miasto.

W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy Wyspę Małgorzaty, poruszając się specjalną kolejką. Zobaczyliśmy ruiny klasztoru Dominikanek i mogliśmy podziwiać park na wyspie z pięknymi ogrodami. Po zakupie pamiątek udaliśmy się do naszego hotelu „Gold Duna”. Kolejnego dnia naszej wycieczki udaliśmy się do  miejscowości Szentendre – serbskiego miasteczka św. Andrzeja. Zwiedziliśmy tam  Muzeum Marcepana  oraz degustowaliśmy pyszne wyroby. Ciekawą atrakcją był przejazd żółtą linią metra, które jest najstarszą czynną podziemną koleją w kontynentalnej części Europy. Wieczorem po  zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na rejs statkiem po Dunaju. Most Łańcuchowy i podświetlony Parlament naprawdę zrobiły na wszystkich ogromne  wrażenie.

Czwartego dnia po wyjeździe z Budapesztu odwiedziliśmy zamek w Visegradzie oraz wystawę figur woskowych – Panoptikum. Przez chwilkę mogliśmy jeszcze podziwiać panoramę Zakola Dunaju i niestety musieliśmy już wracać do Polski. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na Słowacji na ulubiony posiłek dzieci w McDonald’s.  Do Łodzi  powróciliśmy około godziny 23:30. Wycieczka do Budapesztu była bardzo udana, dostarczyła nam wielu wrażeń i niezapomnianych chwil. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni tego typu wyjazd. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.