XXXV Rajd Młodych Oszczędnych

XXXV Rajd Młodych Oszczędnych Posłuchaj tego wpisu

26.09.2015 r. miłośnicy turystyki pieszej pod opieką p. I. Janeczko i p. M. Szpaderskiej wyruszyli na drugi w tym roku szkolnym rajd organizowany przez PTTK Łódź-Polesie. Tym razem był to XXXV Rajd Młodych Oszczędnych.

Wędrówkę rozpoczęliśmy z przystanku tramwajowego przy ul. Strykowskiej. Przechodziliśmy obok stacji kolejowej Łódź Marysin, którędy jeżdżą pociągi kolei aglomeracyjnej oraz obok Muzeum Radegast, gdzie kiedyś była stacja, z której wywożono Żydów z Łódzkiego Getta do obozów koncentracyjnych. Dalej szliśmy wzdłuż zrewitalizowanego koryta rzeki Sokołówki. Postój na posiłek i odpoczynek zrobiliśmy sobie na tzw. Górce Śmieciowej (ok. 243 m) przy ul. Rogowskiej, z której to podziwialiśmy panoramę naszego miasta.

Dalsza droga prowadziła przez malownicze zakątki Lasu Łagiewnickiego. Po kliku godzinach marszu i przebytej trasie 10 km, dotarliśmy na metę w Łagiewnikach przy kapliczkach Św. Rocha i Św. Antoniego. Pogoda nam sprzyjała, dobre humory też, więc rajd zaliczyliśmy do udanych. Szkoda, że tak jak w latach poprzednich, nie udało nam się uzbierać jeszcze grzybów!