Uroczystość z okazji odzyskania niepodległości

Uroczystość z okazji odzyskania niepodległości Posłuchaj tego wpisu

Ojczyzna wolna, znowu wolna!
Tak bije serce, huczą skronie!
A Biały Orzeł w słońcu kwiatów
Przyleciał, by go ująć w dłonie

W dniach 9 i 10 listopada 2015 r. obchodziliśmy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego, uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Sława Wolska. W swoim przemówieniu podkreśliła, jak ważne są takie wartości jak: wolność, niepodległość i suwerenność. Wszyscy jesteśmy winni pamięć i cześć tym, którzy przelali za to krew i oddali życie.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna uroczystości przygotowana przez uczniów klas V z Koła teatralno-muzycznego „Studio 101” pod kierunkiem pań Ewy Nowak i Anny Karasińskiej oraz uczniów – członków Koła flażoletowego prowadzonego przez panią Justynę Małecką.

Legionowe pieśni, patriotyczne słowa, wprowadziły wyjątkowo podniosły nastrój.

Dialog scenicznego dziadka i wnuka przybliżył uczniom losy zniewolonej ojczyzny i jej długiej drogi do odzyskania niepodległości.

Żeby Polska była Polską…” – tego dziś życzymy naszemu krajowi. Pamięć, hołd, ale i codzienna prac i trud są naszymi patriotycznymi powinnościami.