Jak to z Bożym Narodzeniem było – Wigilia w SP101

Pomimo braku zimy od początku grudnia w naszej szkole trwały przygotowania do Szkolnej Wigilii. To szczególny czas spotkań, życzeń oraz wspólnego kolędowania. Zespół teatralno-taneczny pod przewodnictwem p. E. Nowak i p. A. Karasińskiej oraz zespół flażoletowy prowadzony przez p. J. Małecką wytrwale przeprowadzał próby przedstawienia jasełkowego, aby wypadło jak najlepiej. Wychowawcy z uczniami dekorowali pracownie, a na korytarzach pojawiły się – obok przepięknej choinki! – kolorowe i nastrojowe świąteczne dekoracje oraz wystawy.

Wspólne świętowanie zaczęliśmy 21 grudnia razem z maluszkami z okolicznych przedszkoli, które przyszły obejrzeć przedstawienie jasełkowe i wspólnie śpiewać kolędy. Wieczorem przyszła kolej na rodziców, a następnego dnia cała społeczność szkolna spotkała się w przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby po klasowych uroczystościach wigilijnych wspólnie świętować i kolędować. Bardzo spodobało się wszystkim gościom i uczniom skłaniające do refleksji przedstawienie wigilijne przygotowane przez nauczycieli i uczniów. W szkole zapanowała atmosfera pełna serdeczności i oczekiwania na Boże Narodzenie oraz prezenty.

Z nadzieją na odrobinę śniegu życzymy wszystkim Wesołych Świąt!