Finały konkursu „Zabawka edukacyjna”

W dniu 18 marca 2016 r. odbyły się finały konkursu „Zabawka edukacyjna”. Z 43 trzyosobowych drużyn, które startowały na początku konkursu (łącznie 212 uczestników) do finału konkursu zakwalifikowało się pięć grup – w tym nasza drużyna. W finale wzięła ona udział w pełnym emocji rajdzie edukacyjnym.

Zadaniem uczestników było przejście w jak najkrótszym czasie trasy, na której znajdowały się zagadki przyrodnicze, matematyczne oraz konkurencje sportowe. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o laury. Przed ogłoszeniem wyników oraz rozdaniem nagród uczestnicy konkursu oraz opiekunowie obejrzeli spektakl „Królowa Śniegu” przygotowany przez grupę teatralną działającą przy Gimnazjum nr 38. Całość wzbogaciły efekty specjalne w postaci doświadczeń fizycznych z ciekłym azotem przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 38 na zajęciach koła fizycznego, we współpracy z Instytutem Fizyki Politechniki Łódzkiej.

Nasza drużyna w składzie Jakub Ejtaszewski, Filip Dobrzelewski, Damian Jargieło pod opieką nauczyciela przyrody zajęła PIERWSZE miejsce. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia relacji foto oraz zapoznania się z oficjalnymi wynikami na stronie www.zabawkaedukacyjna.strefa.pl.