„Wiosna – cieplejszy wieje wiatr…”

„Wiosna – cieplejszy wieje wiatr…” Posłuchaj tego wpisu

W sobotę 19 marca kolejny już raz 12 uczniów z Koła Zawodów na Orientację wzięło udział w ostatnich zimowych Popularnych Zawodach na Orientację organizowanych w rytmie piosenki Zespołu Skaldowie: „Wiosna – cieplejszy wieje wiatr, Wiosna – znów nam ubyło lat…”.

Pogoda nam dopisała i po chłodnym poranku wyszło przepiękne słońce. Wszyscy musieli się dobrze skoncentrować i  przypomnieć sobie zasady orientowania i czytania mapy, bo nie było p. Michała do poszukiwania zaginionych. Szczęście nam dopisało, chociaż walka o podium była zacięta. Michał Owczarczak i Kuba Zabawski zajęli I miejsce w kategorii łatwej mężczyzn, wyprzedzając o 0,3 sekundy następnego zawodnika, a Dominika Pinek, Wiktoria Gołda i Julia Banasiak straciły II miejsce różnicą 0,1 sekundy i zajęły III miejsce w kategorii łatwej kobiet. Gratulacje!!!

Brawa dla Alana z II B i jego Taty, którzy byli po raz pierwszy i znaleźli wszystkie punkty oraz Natalii z Weroniką z IV B, które również samodzielnie odnalazły wszystkie punkty. W losowaniu nagród szczęście uśmiechnęło się do Michała – wylosował powerbank, starsze dziewczyny – głośnik, a pani – czołówkę.

Dziękujemy Tacie Alana za opiekę i start w zawodach, a Tacie Julii za transport naszych zawodniczek.

Zachęcamy do startu w kolejnych zawodach:  2.04. – „ Powitanie Wiosny”, 19.04. – Popularne Zawody i 23.04. – Mistrzostwa Województwa Łódzkiego…