Interaktywna podróż teatralna

26 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy II a byli w Teatrze Nowym, ale tym razem nie na przedstawieniu, ale na zajęciach, podczas których poznawali kulisy teatru i świetnie się bawili. Działanie na pograniczu zabawy/warsztatu i muzealnego zwiedzania, wprowadziły najmłodszych w zakamarki teatralnego zascenia, gdzie dobre elfy produkują iluzję. Dzieci obserwowały pracę dźwiękowca i mogły samodzielnie sprawdzić jak zmienia się ich głos przy użyciu odpowiedniego sprzętu.

Pan oświetleniowiec demonstrował możliwości teatralnych reflektorów, których w teatrze jest ponad dziewięćset. Dzieci przebierały się w teatralne stroje, obserwowały na czym polega charakteryzacja. Na ich oczach z młodej kobiety „stworzono” staruszka. Sprawdzały zawartość „teatralnej kieszeni”, czyli magazynu scenografii i rekwizytów. Byliśmy też w pracowni, gdzie powstają różne teatralne rekwizyty i elementy scenografii. Mogliśmy wszystko zobaczyć, wszystkiego dotknąć, a nawet bawiliśmy się w berka i w chowanego. Było świetnie!