„Plenerowy Ogród Sztuki”

9 maja 2016 r. to dla klasy II a wspaniały dzień łączący naukę z zabawą i przyjemnością. Kolejny raz byliśmy na warsztatach „Ogród Sztuki” związanych z Festiwalem Sztuki Małego Dziecka. „Plenerowy Ogród Sztuki” to forma jarmarku, na którym 280 dzieci z różnych szkół i przedszkoli jednocześnie uczestniczy w różnorodnych warsztatach, aktywnie tworząc dzieła, znajdując wspólny wymiar kilku dziedzin twórczości.

Podczas warsztatów malowaliśmy bez użycia pędzelków lub tworzyliśmy „ulotne” obrazy z materiałów sypkich. „Zamykaliśmy” sekrety w wachlarzowych motylach i rysowaliśmy tajemnicze twarze i wyobrażone istoty. Tworzyliśmy płynne, barwne obrazy. Uczestniczyliśmy w zabawach sportowych i uczyliśmy się grać na afrykańskich bębnach. Poznawaliśmy różne rodzaje lalek i bawiliśmy się w teatr. Odgadywaliśmy przeznaczenie różnych przedmiotów, losując ich elementy z „tajemniczego pudełka” i łącząc je. Dużo radości dzieciom sprawiła zabawa na dmuchanej zjeżdżalni i słodki poczęstunek.

Liczymy na to, że w następnym roku również uda nam się zakwalifikować do udziału w imprezie.