Sprzątanie Świata – Polska 2016

W piątek – 16 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami dołączyli do 23 edycji akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Obecna edycja tej znanej akcji przebiega pod hasłem: „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

sprzatanie_swiata_2016

Głównym przesłaniem akcji jest:

  • promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
  • unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
  • uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Hasła:

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Popieramy wszystkie te działania i dlatego, jak co roku, chętnie włączyliśmy się do akcji sprzątania okolic naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia i prosimy wszystkich o dbanie o swoje otoczenie i o przyrodę, nie tylko podczas takich akcji ekologicznych, ale codziennie!