XIV Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W dniach 10-14 października obchodziliśmy XIV Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Uczeń podwójnie wyjątkowy”. W ramach obchodów pojawiła się tablica z informacjami – czym jest dysleksja i jak można wspomagać ucznia z dysleksją, przygotowana przez panią pedagog Małgorzatę Szpaderską. Na korytarzu parteru zaprezentowaliśmy piękną wystawę plakatów poświęconą wynalazkom Leonarda da Vinci oraz innym sławnym dyslektykom. Były to prace naszych uczniów przygotowane pod kierunkiem pani Beaty Pabisiak.

W środę na sali gimnastycznej Koło teatralno-muzyczne wystawiło przedstawienie pt. „Kolorowa ortografia”. Chochlik, pani profesor i uczniowie szkoły pod drzewami przedstawili w zabawny sposób zasady ortografii. Artyści wspierani przez panie: Ewę Nowak i Annę Karasińską otrzymali zasłużone oklaski. Chwilę później przez szkołę przemaszerował barwny korowód przebierańców pod hasłem „Ortograficzna dżungla”. Przebraliśmy się za zwierzątka, w których nazwie były różne trudności w pisowni.

Pani Jolanta Robaszek z uczniami klas V przygotowała wystawę prac – wydzieranek zatytułowaną „Sowa mądra głowa- terapia ręki”. Pani Ewa Nowak prowadziła też zajęcia dla uczniów klas V z wykorzystaniem ćwiczeń Ortograffiti – programu terapeutycznego, przeznaczonego dla dzieci z trudnościami w pisaniu i czytaniu. Dużo było zabawy, ciekawych zadań. Bawiąc się, uczyliśmy się przy okazji tolerancji. Już czekamy na kolejne obchody, a dyslektyków wspieramy przez cały rok. Jesteśmy z Wami!