„Zaklęte w kamieniu, zatopione w szkle”

„Zaklęte w kamieniu, zatopione w szkle” Posłuchaj tego wpisu

10 listopada uczniowie z klasy VI B, pod opieką wychowawcy p. Beaty Pabisiak wzięli udział w wycieczce historycznej w ramach IV edycji projektu edukacyjnego, realizowanego przez Szkolne  Schronisko Młodzieżowe w Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Podczas spotkania zwiedzaliśmy Miejską Galerię Sztuki „Galeria Willa” i Muzeum Sztuki, gdzie oglądaliśmy bogato zdobione  wnętrza oraz przepiękne witraże. W czasie spaceru ulicą Gdańską pani przewodnik Agata Buchholtz opowiadała o historii obiektów sztuki secesyjnej w naszym mieście.

Ukoronowaniem wycieczki były warsztaty plastyczne w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Legionów 27, podczas których wykonywaliśmy witraże. Efekty naszej pracy były imponujące, a dzięki ciekawostkom przekazanym podczas wycieczki pogłębiliśmy wiedzę o architekturze naszego miasta.