149 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego

5 grudnia 2017 roku delegacja naszej szkoły pod opieką p. Beaty Pabisiak wzięła udział w uroczystości z okazji 149 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, która odbyła się przy ul. Traugutta 18, przed pomnikiem Marszałka.

Józef Klemens Piłsudski urodził się w roku 1867 w Zułowie na Litwie. Do historii przeszedł jako wybitny działacz społeczny i niepodległościowy, żołnierz, polityk, mąż stanu. W swojej bogatej biografii pełnił funkcje m.in. naczelnika państwa w latach 1918–1922, naczelnego wodza Armii Polskiej od 11 listopada 1918 roku, pierwszego marszałka Polski, a po przewrocie majowym  dwukrotnie był premierem.

Najbardziej zapamiętane zostały jednak jego dokonania wojskowe. Zasłynął jako twórca Organizacji Bojowej PPS, Legionów Polskich  i Polskiej Organizacji Wojskowej.