Podsumowanie IV edycji „Odkrywców Łodzi”

Podsumowanie IV edycji „Odkrywców Łodzi” Posłuchaj tego wpisu

1 grudnia delegacja klasy VI B pod opieką wychowawcy p. Beaty Pabisiak wzięła udział w uroczystym podsumowaniu IV edycji projektu „Odkrywcy Łodzi”. Tym razem odbyło się ono w Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Parku Ocalałych w Łodzi. Uroczystość uświetnili: Elżbieta Wilczyńska – Główny Specjalista w Wydziale Edukacji, Ryszard Mamenas – Prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddziału Łódzkiego, Zbigniew Frączyk – Dyrektor Regionalnej Organizacji Województwa Łódzkiego oraz Ewa Wilczyńska – zastępca Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Po powitaniu gości, dyrektor Schroniska – Iwona Jędrzejczyk zaprosiła wszystkich do obejrzenia krótkiego filmu „Bogactwo Łodzi”,  który w wielu aspektach podsumowywał tegoroczne odkrywanie Łodzi. Następnie przewodnicy przypomnieli, zilustrowane licznymi zdjęciami, trasy wycieczek. Nie da się jednak ukryć, iż wszyscy uczniowie czekali na tradycyjny już quiz z nagrodami sprawdzający wiedzę, w którym Wiktor Czarkowski prawidłowo odpowiedział na pytania i otrzymał nagrodę. Na końcu uroczystości wręczane były pamiątkowe dyplomy, które otrzymały wszystkie szkoły biorące udział w projekcie (dyplom dla SP101). Uczniowie podczas warsztatów wykonywali witraże, które zostały zaprezentowane na wystawie w holu Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. Zakończyła się IV edycja projektu, a my już zastanawiamy się, co będziemy odkrywać w przyszłym roku…