„Zdrowo jem, więcej wiem!”

W tym tygodniu drugoklasiści z klas II a i II b wyruszyli na poszukiwania zdrowych produktów spożywczych, dzięki którym poprawi się ich sprawność intelektualna i fizyczna. Wraz z wychowawcami zastanawiali się dlaczego niektórzy są „Siłaczami”, a niektórzy „Słabeuszami”. Po bacznym przyjrzeniu się diecie wyżej wymienionych, doszli do wniosku, że tylko mądre i odpowiedzialne podejście do diety może spowodować przyrost sił fizycznych i prawidłową pracę mózgu.

Powstały klasowe księgi śniadaniowe, gdzie znalazły się konkursowe prace z propozycjami zdrowych drugich śniadań. Znakomita część prac ozdobiła korytarze parteru i pierwszego piętra, wzbudzając prawdziwe zainteresowanie. Lektura zajęła także rodziców, którzy z okazji zebrań odwiedzili we wtorek mury naszej szkoły.

Jako podsumowanie I edycji programu „Zdrowo jem, więcej wiem!” klasa II a zaprosiła również pierwszaki na mały, ale smaczny poczęstunek. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z prawdziwym apetytem próbowali szaszłyków owocowych, kanapek z pieczywa pełnoziarnistego, tortilli ze smakowitym nadzieniem, placuszków jaglanych i bezcukrowych ciastek. Program dał dzieciom dużo radości i z pewnością zaprocentuje kiedyś podczas wizyty w supermarkecie. Teraz dzieci zostaną prawdziwym przewodnikiem swoich rodziców po arkanach zdrowej żywności!