Wizyta klasy III b w Pałacu Herbsta

Klasa III b wraz z wychowawczynią Beatą Hanczak i panią pedagog Małgorzatą Szpaderską odwiedziła w dniu 3 lutego Muzeum Pałac Herbsta. Dzieci wzięły udział w warsztatach „Raz, dwa, trzy… Pałac znasz i TY”. Na początku spotkały panią ubraną w strój z epoki, która ich przywitała w Pałacu i opowiedziała o jego dawnych właścicielach – Matyldzie i Edwardzie Herbstach oraz Aleksandrze i Leonie Herbstach, a także pokazała ich zdjęcia i portrety.

Następnie uczniowie dowiedzieli się jak należy zachowywać się w muzeum oraz dostali specjalne stroje – pelerynki, które miały im pomóc w szukaniu skarbów. Każde dziecko dostało zawieszkę ze zdjęciem skarbu, który miało odnaleźć zwiedzając Pałac. To zadanie miało pomóc trzecioklasistom dobrze obejrzeć i poznać wnętrza. Celem tych warsztatów oprócz zaznajomienia dzieci z historią miasta Łodzi i rodów fabrykanckich, było przygotowanie ich do konkursu plastycznego „Pocztówka z Pałacu Herbsta”, w którym klasa III b bierze udział.

Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie z odnajdywaniem skarbów, byli zachwyceni wystrojem wnętrz Pałacu, a na koniec otrzymali na pamiątkę ołówki z logo Pałacu Herbsta, które maja im pomóc w tworzeniu ciekawych prac plastycznych.