„Aktywizacja proekologiczna łodzian”

W roku szkolnym 2008/2009 nauczycielka naszej szkoły pani Beata Hanczak, wychowawczyni klasy I a wzięła wraz ze swoimi uczniami udział w całorocznym projekcie edukacji ekologicznej „Klub Przyjaciół Ziemi – aktywizacja proekologiczna łodzian”.

W ramach projektu uczniowie klasy I a uczestniczyli w trzech warsztatach na temat ekologii i zdrowego stylu życia prowadzonych przez przedstawicieli Fundacji Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – FERSO, a pani Beata Hanczak w podobnych tematycznie warsztatach w siedzibie Fundacji, które przygotowywały do zaplanowania i przeprowadzenia autorskiego projektu szkolnego „Dnia Ziemi”, który został przeprowadzony w naszej szkole w kwietniu 2009 roku.

Ponadto uczniowie wraz z wychowawczynią zostali zaproszeni przez MPK Łódź na wycieczkę do zajezdni tramwajowej w celu poznania ekologicznych środków transportu i tego, jak się w nich prawidłowo zachować. Te wizytę relacjonowały Wiadomości Łódzkie, a wypowiedzi uczniów i wychowawczyni można też było usłyszeć w Radiu Parada. Opublikowała je również wraz ze zdjęciami 25 marca 2009 roku Gazeta.pl – artykuł napisany przez Piotra Wasiaka nosi tytuł „Gumy nie wolno przyklejać do siedzeń” i można go znaleźć tutaj: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6426628.

Nietypowa-lekcja-dla-uczniow-podstawowek-zorganizowana-przez-MPK