„Bajkowa Łódź” w III b

„Bajkowa Łódź” w III b Posłuchaj tego wpisu

Uczniowie klasy III b biorąc udział w programie „Nasza Łódź”, który ma im pokazać, w jak ciekawym i pięknym mieście mieszkają, poznawali historię Łodzi, legendy o niej np. „Legendę o Januszu”, wielkich i słynnych łodzian, takich jak: Julian Tuwim, Artur Rubinstein, Władysław Reymont czy Katarzyna Kobro. Dowiedzieli się, jakie nazwiska nosili wielcy łódzcy fabrykanci, a nawet odwiedzili Pałac Herbsta, aby mieć wyobrażenie jak żyli i mieszkali.

Nasi mali, na razie, łodzianie z III b dowiedzieli się też, iż wiele z ich ulubionych bajek powstało w Łodzi w Studiu Małych Form Filmowych SeMaFor i postanowili zrobić własne ilustracje do tych pięknych i często bardzo mądrych bajek. Jedna z uczennic uszyła koty: Filemona i Bonifacego. Oto one!