„Zabawka edukacyjna”

W dniu 22.02.2017 uczniowie z naszej szkoły pod opieką nauczyciela przyrody wzięli udział w drugim etapie konkursu „Zabawka edukacyjna” zorganizowanym w Instytucie Fizyki na Politechnice Łódzkiej. Polegał on na przygotowaniu przez uczestników prezentacji wyjaśniającej zasadę działania zabawki edukacyjnej, którą wcześniej przygotowali. Komisja konkursowa oceniała poziom przygotowania prezentacji, m.in. pomysłowość, oryginalność oraz znajomość praw fizyki, chemii i matematyki, które wykorzystano w konstrukcji zabawki.

Wszyscy uczestnicy drugiego etapu, dzielnie odpowiadali na pytania komisji wykazując się przy tym dobrą znajomością praw przedmiotów bloku matematyczno-przyrodniczego. Wszystkie prezentacje były oryginalne i miały bardzo wysoki poziom. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny z zabawkami, które dostały się do finałowej dziesiątki, czyli „Taratajka” i „Wyścigi formuły 1”. Niestety nie udało się nam przejść dalej – do finałowej piątki.

W przerwie, kiedy jury udało się na obrady młodzież obejrzała pokaz doświadczeń z „Akustyki” przygotowany przez Pana Rafała Ledziona z Politechniki Łódzkiej.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z tego wydarzenia, a także do obejrzenia naszych prac w Centrum Handlowym Sukcesja na wystawie pokonkursowej od 3 marca. Więcej zdjęć można też zobaczyć tutaj: http://zabawkaedukacyjna.strefa.pl/galeria/Edycja-2016-2017. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w ten konkurs!