Koncert muzyczny

27 kwietnia cała społeczność 101 muzycznie powitała dzień, a to dzięki występowi muzyków Duetu Smyczkowego reprezentowanego przez Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”. Dwaj krakowscy wirtuozi: p. Krzysztof Orzechowski (wiolonczela) oraz p. Wojciech Marcinkowski (skrzypce, altówka), zabrali swoich słuchaczy w muzyczną podróż po krajach Unii Europejskiej. Podczas koncertu dominowała muzyka z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Austrii, Irlandii, Czech, Węgier, Rumunii i oczywiście z Polski.

Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi uczniowie dobrze bawili się śpiewając i klaszcząc w rytm prezentowanych utworów. Podczas programu nieustannie uczestniczyli w zabawie, odpowiadając na pytania prowadzących. Za prawidłowe odpowiedzi zdobywali drobne upominki. Na zakończenie koncertu artyści zaplanowali quiz muzyczny. Publiczność w mgnieniu oka odgadywała, z jakich bajek, filmów czy seriali pochodziły fragmenty melodii. Podczas rozwiązywania muzycznych zagadek wiedzą musieli wykazać się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, co bardzo podobało się dzieciom 😀