Mówią wieki

Mówią wieki Posłuchaj tego wpisu

Tegoroczne obchody świąt majowych rozpoczęliśmy już w środę, 26 kwietnia od godzin wychowawczych, które były poświęcone tematyce patriotycznej. Przygotowaliśmy piękne gazetki na temat Święta Pracy i 13 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej – 1 maja, święta symboli narodowych – 2 maja oraz święta Konstytucji 3 Maja.

W czwartek zaś, 27 kwietnia, uczniowie klasy VI A, uczęszczający na zajęcia z etyki pod opieką p. Kartasińskiej zaprosili na uroczystą akademię Mówią Wieki, czyli ABC Młodego Patrioty”. Wszyscy zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie mogliśmy obejrzeć wystawę prac uczniów na temat patriotyzmu.

Ubrani w galowe stroje i własnoręcznie wykonane kotyliony mieliśmy okazję zobaczyć film o chwalebnych momentach z historii Polski i posłuchać, co dla młodych Polaków znaczy patriotyzm i jak możemy go okazywać. Mogliśmy też przekonać się, że kochać i szanować swoją ojczyznę możemy poprzez sumienne wykonywanie swoich obowiązków, poszanowanie zasad i norm społecznych, wzajemną życzliwość i gotowość do niesienia pomocy potrzebującym, dbałość o dobre relacje wśród najbliższych i najbliższe otoczenie, a nie tylko poprzez górnolotne deklaracje.

Tę wyjątkową lekcję patriotyzmu zakończyliśmy uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.