Rajd pieszy po Wzniesieniach Łódzkich

Rajd pieszy po Wzniesieniach Łódzkich Posłuchaj tego wpisu

Rajd „Rowerem, z kijkami i pieszo Wzniesienia Łódzkie cieszą”, na który 20 maja 2017 r. wybrała się grupka uczniów z naszej szkoły, to wyjątkowy rajd z kilku względów. Po pierwsze, grupy wędrują nie tylko pieszo, ale również jadą rowerami lub przemierzają trasę z kijkami. Po drugie, wszystkie trasy prowadzą przyjaciele i pracownicy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Poza tym na zakończenie rajdu odbywa się konkurs wiedzy o Lesie Łagiewnickim i PKWŁ.

Nasza grupa przemierzała trasę pieszo i słuchała uważnie opowieści o najciekawszych miejscach na trasie, dzięki czemu poprawnie wypełniliśmy karty konkursowe. Mieliśmy też dużo szczęścia w losowaniu, bo każdy z nas otrzymał nagrodę. Poza tym dzień był ciepły, przyjemny, a trasa niezbyt męcząca, więc każdy wrócił z rajdu zadowolony.