Bank z klasą

Klasa III a uczestniczyła przez trzy lata w programie społecznej kampanii edukacyjnej „Bank z klasą. Cała wiedza o bankowości” skierowanej do uczniów edukacji wczesnoszkolnej, realizowanej przez Bank Credit Agricole. Celem kampanii było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z finansami, bankowością i przedsiębiorczością.

Program składał się z trzech modułów edukacyjnych, podzielonych na klasy: „W świecie pieniądza” (m.in. przegląd pieniędzy, projektowanie własnego banknotu lub monety, oszczędzanie – źródła dziecięcych dochodów: uroczystości rodzinne, kieszonkowe, spadek); „Poznajemy świat finansów” (m.in. wizyta w banku, po co są banki, podejmowanie decyzji i jej konsekwencje, projektowanie karty płatniczej); „W świecie ekonomii” (m.in. bankowość elektroniczna, majątek jest bezwartościowy, jeżeli go nie używasz; korzyści inwestowania w siebie).

Przez te trzy lata uczniowie zdobyli ciekawą wiedzę i nowe umiejętności, dzięki wspaniale prowadzonym zajęciom przez specjalistę z banku – p. Agnieszkę Kowalczyk. Ostatnie spotkanie odbyło się 19 czerwca 2017 r. Pani Agnieszce bardzo dziękujemy!