Wycieczka do Planetarium EC1

Wycieczka do Planetarium EC1 Posłuchaj tego wpisu

15 listopada uczniowie z klas VI i VII pod opieką wychowawców wzięli udział w pokazie pt. „Najbliższe podwórko”. Podczas prezentacji spotkaliśmy się oko w oko z wielkim obłokiem molekularnym, z którego narodził się Układ Słoneczny. Obejrzeliśmy z bliska powierzchnię Słońca i wybraliśmy się w podróż po najbardziej niesamowitych miejscach naszego systemu planetarnego, sięgając do jego odległych granic.

Obejrzeliśmy także wystawę – Świat „Tytusa, Romka i A’Tomka” Papcia Chmiela. Poznaliśmy świat fantastycznych pojazdów profesora Talenta i jego Instytut Wszechzbytków, gdzie pojazdy te powstają. Wśród nich, m.in. mechaniczny koń Rozalia, wannolot oraz spektakularny wkrętacz, do którego nie tylko można było wsiąść i poczuć się jak pilot, ale i uczestniczyć za pomocą gry wideo w podróży do wnętrza Ziemi 😎