„Dziecię nam się narodziło”

W tym roku, w związku z konkursem na najładniejszy świąteczny wystrój klas, uczniowie naszej szkoły weszli w świąteczny nastrój nieco wcześniej niż zwykle. Dzieci przygotowały liczne ozdoby świąteczne, łańcuchy, ubierały choinki. Już wtedy na każdej lekcji czuć było „magię świat”.

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną został całkowicie poświęcony świątecznym zwyczajom. Od rana uczniowie przygotowywali w swoich klasach uroczyste wigilie, aby chwile później połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Nie zabrakło również obdarowywania się prezentami, a podczas całej uroczystości towarzyszył nam śpiew kolęd.

Następnie wszyscy zgromadziliśmy się na przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby obejrzeć przygotowane przez uczniów klas 3-4 przedstawienie jasełkowe „Dziecię nam się narodziło”. Zarówno uczniom jak i towarzyszącym im rodzicom oraz pracownikom szkoły udzielił się świąteczny nastrój. Przedstawienie spotkało się z dużym uznaniem społeczności uczniowskiej, o czym świadczyły gromkie brawa, jakie artyści otrzymali po występie.