Zwiedzanie Centrum Technologii Informatycznych

cti29 listopada 2017 r. klasy szóste wybrały się na wycieczkę, której celem było zwiedzenie Centrum Technologii Informatycznych – nowej jednostki Politechniki Łódzkiej wspierającej dydaktykę w obszarze ICT (z ang. Information and Communication Technologies).

Pierwszą atrakcją był trójwymiarowy pokaz filmowy w sali kinowej. Obejrzeliśmy kilka zabawnych filmów animowanych oraz film „Delicious Food Fight”, który sprawił, że dzieci z krzykiem podrywały się ze swoich miejsc i próbowały „uniknąć” nadlatujących w ich stronę owoców, warzyw czy kawałków ciasta.

Następnie zwiedziliśmy laboratoria multimedialne, gdzie istnieje możliwość projektowania gier, studio filmowe, jaskinię 3D, gdzie mieliśmy okazję zabawy w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości oraz laboratoria informatyki przemysłowej.  Jednak najdłuższym przystankiem podczas naszej wycieczki było laboratorium systemów mikroprocesorowych, w którym mogliśmy nie tylko zobaczyć działanie różnych robotów, ale nawet samodzielnie nimi posterować.

Wszyscy uczniowie byli zachwyceni możliwościami zaprezentowanych urządzeń i niechętnie opuszczali budynek CTI, a niektórzy przyznali, że chcieliby kiedyś studiować na Politechnice Łódzkiej, aby móc rozwijać swoją wiedzę i umiejętności z wykorzystaniem takiego sprzętu.