Bęben – show

Bęben – show Posłuchaj tego wpisu

23 marca klasy VI B i VII B, pod opieką wychowawców odwiedziły Filharmonię Łódzką im. Artura Rubinsteina. Uczniowie zwiedzili Filharmonię oraz uczestniczyli w warsztatach perkusyjnych „Bęben – show”, fantastycznie prowadzonych przez p. Tomasza Wrocławskiego – perkusistę Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się czym są grand cassa, tom-tomy, timbalesy, conga, rototomy, cowbells, woodblocks, co i jakimi pałkami można na nich zagrać oraz na czym grają rockmeni i jazzmeni, a na czym artyści w filharmonii.

Mogliśmy również utworzyć zaaranżowany na miejscu multi-zespół perkusyjny i samodzielnie zagrać na poszczególnych instrumentach, co okazało się największą atrakcją ale też wyzwaniem.

Warsztaty sprawiły wszystkim ogromną frajdę, a możliwość zagrania na scenie Filharmonii Łódzkiej była niezapomnianym przeżyciem.