Europejski Dzień Języków

Jak co roku, 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. W tym roku również świętowaliśmy. Uczniowie klas I-III przygotowali piękne plakaty ze słowami, które nazwaliśmy magicznymi, a których użycie zawsze wprowadza odrobinę magii, bo kiedy są używane robi się milej.

„Magic words”, czyli: „proszę, dziękuję, przepraszam” dzieci umieściły na swoich plakatach w różnych europejskich językach. Dzieci klas młodszych ubrały się również w stroje, na których miały napisy w języku angielskim. Doceniamy udział uczniów klas pierwszych, którzy stworzyli dużo plakatów, a przecież są uczniami naszej szkoły dopiero od miesiąca. Brawo!

Uczniowie klas starszych przygotowali napisy na powitanie i pożegnanie w języku kraju, którego flagę przygotowali i przypięli sobie na ubraniu. Podczas apelu wszyscy uczniowie, którzy przygotowali się do świętowania Europejskiego Dnia Języków zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włożoną pracę.