VII Rajd Czterech Kultur

VII Rajd Czterech Kultur Posłuchaj tego wpisu

Kolejny sezon turystyki pieszej w naszej szkole rozpoczął się 15 września 2018 r. Rajdem Czterech Kultur. Trasa rajdu prowadziła poprzez miejsca związane z „Kobiecymi Wątkami”. W wyznaczonych punktach na trasie czekali na nas przewodnicy PTTK i opowiadali o słynnych kobietach w naszym mieście i o miejscach z nimi związanych.

Na Osiedlu Skarbowców usłyszeliśmy o Krystynie Kondratiuk, założycielce i dyrektorce pierwszego na świecie Muzeum Historii Włókiennictwa. Przy naszej szkole wspominaliśmy Michalinę Wisłocką – najsłynniejszą polską lekarkę, ginekologa. Przy kościele WNMP przewodnik opowiedział nam o Stanisławie Leszczyńskiej – położnej z Oświęcimia. Byliśmy także w krypcie kościoła, gdzie spoczywają jej szczątki. Po drodze wysłuchaliśmy jeszcze historii o Maryli Biedermann i Agnieszce Osieckiej.

Po 6 kilometrach zakończyliśmy trasę wędrówki, bogatsi o wiedzę o słynnych kobietach w naszym mieście.