„Nie zmarnuj swojego życia”

„Nie zmarnuj swojego życia” Posłuchaj tego wpisu

26 października uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, pod hasłem „Nie zmarnuj swojego życia”, prowadzonych przez raperów –  Łukasza „Bęsia” i Jonatana „Dj Yonasa”. RYMcerze podzielili się z uczniami i nauczycielami swoimi doświadczeniami życiowymi oraz walką z nałogami, przekazując pozytywne komunikaty profilaktyczne, dotyczące konsekwencji stosowania środków psychoaktywnych i kształtowania właściwych społecznie postaw. Raperzy zachęcali także, by obecna w sali gimnastycznej młodzież nie obawiała się mieć swojego zdania, nie bała się przeciwstawiać presji grupy oraz aby posiadała i rozwijała zainteresowania, które mają wpływ na kształtowanie osobowości każdego z nas.

Historie o walce z nałogami i wpływem nieodpowiedniego towarzystwa przeplatali hip-hopowymi piosenkami, propagującymi wartości chrześcijańskie oraz zasady moralne. Występ RYMcerzy na długo pozostanie w pamięci naszej młodzieży i miejmy nadzieję skłoni przynajmniej część z nich do przemyśleń i przewartościowania swoich priorytetów, a w głowach pozostaną nie tylko zdjęcia i autograf 😅