„Pumpkin Day”, czyli „Święto dyni” w SP 101

30 października w naszej szkole obchodziliśmy „Pumpkin Day”, czyli „Święto dyni”. Tego dnia dominowały kolory pomarańczowy i zielony – zarówno na stołach, jak i w ubiorze. Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali stoły z pięknymi dekoracjami, w których wykorzystali dary jesieni 🍂. Spożytkowali to, co znaleźli w lesie: liście, kasztany, orzechy 🌰, szyszki i żołędzie, ale także warzywa, z których powstały łabędzie i inne stworki. Ale tego dnia w naszej szkole zdecydowanie królowała dynia 🎃. Jak się przekonaliśmy, odmian dyni jest mnóstwo i na naszych stoiskach pojawiły się pomarańczowe, żółte czy zielone, a każda piękna na swój sposób. Część dyń została wycięta w fantazyjne wzorki, ale żadna nie straszyła 👻. Wszystkie dary jesieni, zaprezentowane na stoiskach były podpisane w języku angielskim. Należy również wspomnieć, że niektórzy uczniowie wykazali się prawdziwą inwencją tworząc pomarańczowo–zielone stroje z elementami dyni.

Zadaniem każdej klasy było również przygotowanie jednej potrawy i zamieszczenie przepisu w języku polskim i angielskim. Wszyscy za punkt honoru przyjęli sobie zaprezentowanie co najmniej kilku dań. I tak, królowały dyniowe muffinki, ciasto dyniowe 🥧, chlebek dyniowy, placuszki z dyni, sernik dyniowy i oczywiście rozgrzewająca zupa z dyni 🍲 – na słodko i na ostro. Wszystkie dania były przepyszne i zniknęły w oka mgnieniu. Widać dynia na talerzu nie taka straszna, jak niektórzy sądzą i trudno było im uwierzyć, że takie kulinarne pyszności zostały przyrządzone z dyni. Zachęcamy Was do próbowania potraw z różnych warzyw, zapewne okażą się pyszniejsze, niż się wydają. Smacznego!

Dyrekcja szkoły bardzo dziękuje wszystkim Rodzicom, zaangażowanym w przygotowanie Szkolnego Dnia Dyni, za uświetnienie święta fantastycznymi wystawami oraz wspaniałymi wypiekami i potrawami. Dzięki Wam, drodzy Rodzice, ten dzień był wyjątkowy 😍.