Z wizytą u przedszkolaków z ul. Murarskiej

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie 101-ki odwiedzili zaprzyjaźnione Przedszkole nr 149 przy ul. Murarskiej. Celem naszej wizyty było wykonanie z przedszkolakami biało-czerwonych chorągiewek. Przedszkolaki (zwłaszcza starszaki) wykazały się bardzo dużą samodzielnością i zaangażowaniem w wykonanie zadania. Uczniowie klas V a, V b, VII a i VIII a spisali się na medal i każdy przedszkolak po zakończeniu zajęć miał swoją patriotyczną chorągiewkę, którą mógł zabrać na obchody Święta Niepodległości.

Dla znacznej części naszych uczniów była to wizyta sentymentalna, ponieważ jest to „ich przedszkole”. Spotkali się ze swoimi paniami i przypomnieli sobie jak to jest być przedszkolakiem. Przeniesienie się do czasów wczesnego dzieciństwa sprawiło, że nikt nie chciał wracać na lekcje. Cóż, na wszystko jest miejsce i czas… Przedszkolakom i paniom wychowawczyniom spodobał się nasz pomysł, dlatego już planujemy kolejne zajęcia. Dziękujemy za gościnność i do zobaczenia.