Jasełka 2018

Jasełka 2018 Posłuchaj tego wpisu

Jest cicho. Choinka płonie.
Na szczycie cherubin fruwa.
Na oknach pelargonie
Blask świeczek złotem zasnuwa,
a z kąta, z ust brata, płynie
kolęda na okarynie:
Lulajże, Jezuniu…

K. I. Gałczyński

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, pojednania i miłości. To taki czas, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Tradycyjnie w naszej szkole z tej okazji wystawiamy jasełka. W tym roku 21 grudnia zebraliśmy się, by obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klas IV pod kierunkiem pań Ewy Bralewskiej i Justyny Małeckiej. Publiczność miała okazję po raz kolejny przeżyć historię Maryi, Józefa i Jezusa. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu szkolnego zespołu flażoletowego, które wprowadziły nas w cudowny, magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Po występie głos zabrała pani dyrektor Sława Wolska, która złożyła zebranym gościom, radzie pedagogicznej, uczniom i ich rodzicom życzenia radosnych świąt.