Dzień Otwarty

Dzień Otwarty Posłuchaj tego wpisu

12 marca nasza placówka otworzyła swe drzwi dla siedmiolatków i ich rodziców, którzy z myślą o przyszłej nauce właśnie tutaj, chcieli ją obejrzeć, poznać ofertę edukacyjną i nauczycieli.

Spotkanie rozpoczęło się o 17:30 w sali gimnastycznej „Bajką o czarownicy, która nie dbała o zdrowie”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły, a przygotowały je p. E. Nowak i A. Karasińska.

Z kolei wszystkie dzieci, które przybyły na Drzwi Otwarte uczestniczyły w zajęciach tematycznych prowadzonych przez nauczycieli SP 101. Były to:

  • zabawy integracyjne „Poznajmy się” (p. D. Ciecierska),
  • zajęcia językowe „My toys”, „Deutsch ist super” (p. S. Staniecka, M. Kamińska, J. Olasek),
  • zajęcia informatyczne „Kolorowy świat w 3D” (p. K. Kowalska),
  • zajęcia plastyczne „Chodź, pomaluj z nami” (p. B. Skonieczko, M. Kuzańska).

W tym samym czasie rodzice mogli obejrzeć prezentację multimedialną o szkole przygotowaną przez p. J. Łukaszczyk, wysłuchać informacji przekazywanych przez p. dyrektor S. Wolską i p. dyrektor A. Pietrzko oraz zadać pytania.

Następnie wszyscy udali się na oglądanie szkoły – można było zajrzeć do pracowni i porozmawiać z nauczycielami. Spotkaniu towarzyszyła przyjazna atmosfera i choć czas było iść do domu, maluchy wcale o tym nie myślały 😊