Wystawa z okazji Świąt Majowych

Wystawa z okazji Świąt Majowych Posłuchaj tego wpisu

„Dwa kolory, te najświętsze w Polsce barwy: czysta biel i gorąca czerwień krwi” pojawiają się licznie w naszym krajobrazie podczas pierwszych dni maja. Polacy świętują 1 maja z racji Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy od 1950 r.; 2 maja z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej od 2004 r. (tego dnia obchodzony jest też Dzień Polonii i Polaków za Granicą) oraz od 1919 r. – 3 maja, gdy przypada Święto Narodowe Trzeciego Maja na pamiątkę uchwalenia w 1791 r. w Polsce Konstytucji. Powszechnie przyjmuje się, że była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Młodzież naszej szkoły wykonała przepiękne i interesujące plakaty, którymi uczciła Święta Majowe.