Wybory do rady Samorządu Uczniowskiego

Wybory do rady Samorządu Uczniowskiego Posłuchaj tego wpisu

W środę 2 października przeprowadzone zostały wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas II – VIII oraz nauczyciele – łącznie 277 osób (243 uczniów i 35 nauczycieli). Uczniowie klas I  obserwowali przebieg głosowania i poznawali zasady wyborów. W głosowaniu udział wzięło 198 osób, które wybierały swoich przedstawicieli spośród 11 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów, 9 było nieważnych.

Komisja Wyborcza (w składzie: Kinga Sotowska – kl. VI A,Weronika Stolarska – kl. VI B, Julia Kozłowska – kl. VII A, Bartosz Cepowski – kl. VIII A, Wiktor Chernikov – kl. VIII B, Beata Dąbrowska-Pabisiak – opiekun SU, Anna Karasińska – opiekun SU) czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, sprawdzała na podstawie legitymacji tożsamość zgłaszających się wyborców i wydawała im karty do głosowania, a po jego zakończeniu dokonała przeliczenia głosów.

Do Rady Samorządu weszły następujące osoby:

  • Przewodnicząca Rady: Ewelina Jaworska – 98 głosów
  • Zastępca Przewodniczącej Rady: Antoni Grabowski – 73 głosy
  • Członkowie:
    1. Anna Chernikova – 60 głosów
    2. Oliwia Sołtysiak – 51 głosów
    3. Gabriela Przybylska – 37 głosów

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji wszystkich postulatów wyborczych!