101 rocznica odzyskania niepodległości

Dnia 13 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego członkowie Szkolnego Koła Teatralno-Muzycznego przedstawili wzruszający program artystyczny, który rozpoczął symboliczny taniec wolności.

Następnie krótko wspomniano ciężkie czasy naszego narodu w trudnej drodze ku niepodległości. Przedstawiony montaż słowno-muzyczny wzbudził w nas refleksje i zadumę. Następnie wszystkie klasy kolejno przedstawiły własną interpretację pieśni patriotycznych, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Uroczystość ta sprawiła, że na chwilę zatrzymaliśmy się w codziennym biegu i wspomnieliśmy tych, którzy poświęcili swoje życie, byśmy dziś mogli cieszyć się wolnością.