Regionalny Ośrodek Edukacji Mechatronicznej

Regionalny Ośrodek Edukacji Mechatronicznej Posłuchaj tego wpisu

7 listopada klasa 8 A, pod opieką wychowawcy, wybrała się na warsztaty do Regionalnego Ośrodka Edukacji Mechatronicznej.

Wycieczka zaczęła się od zapoznania z przewodnikami. Następnie przeszliśmy do sali, gdzie mogliśmy obejrzeć i poznać zasadę działania części samochodowych. Dowiedzieliśmy się m.in. jak działa układ hamulcowy. Później obejrzeliśmy linię produkcyjną i prześledziliśmy krok po kroku cały proces, który odbywa się na niej. Obejrzeliśmy również wiele innych maszyn i zapoznaliśmy się z ich zastosowaniem.

Największą atrakcją była jednak możliwość sterowania robotami i bliższego poznania ich działania. Naszym zadaniem było strącenie dwóch krążków ze stolika.

Po zakończeniu zabawy odpowiadaliśmy na pytania i pracowaliśmy z kartą pracy. Wszyscy byli niezwykle zaangażowani, zajęcia bardzo się podobały.